664-023-047 biuro@mikacardetailing.pl

Mycie karoserii auta

Jak umyć swój samochód minimalizując ryzyko zarysowania, jak prawidłowo o niego zadbać tak by lakier jak najdłużej posiadał swoją piękną głębie i blask? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań w studiu MIKA CAR DETAILING. Co będzie nam potrzebne do odpowiedniej pielęgnacji pojazdu:

•2x Wiadro z separatorem

•Rękawica z owczej wełny lub mikrofiby

•Środek do usuwania opiłków metali

•Piana aktywna

•Shampon

•Duży ręcznik z Mikrofibry

1

Prace nad pojazdem rozpoczynamy od naniesienia piany aktywnej na samochód. Robimy to za pomocą  pianownicy i myjki ciśnieniowej lub opryskiwacza ręcznego.  Zabieg ten ma na celu odseparowania najgrubszego brudu od lakieru, który mógłby go porysować podczas mycia ręcznego. Na koniec płuczemy auto z piany. Ważne! Piane nanosimy od dołu do góry

2

Kolejny krokiem jest umycie auta ręcznie. Pamiętaj, aby używać dwóch wiader z separatorami i dobrej jakości rękawicy. Mycie pojazdu zawsze zaczynaj od góry do dołu. Ważne! Myj pojazd do wysokości nadkoli, tak by najbrudniejsza część samochodu progi zderzaki i dolne partie drzwi były myte na sam koniec. Unikasz wtedy możliwości zarysowania ponieważ na nich jest najwięcej piasku i zanieczyszczeń.

3

By usunąć zanieczyszczenia metaliczne z powierzchni felgi, które powstały w procesie hamowania, przydatnym produktem będzie środek do deironizacji felgi. Produkt spryskujemy na chłodną felgę i oczekujemy kilka minut, aż produkt rozpocznie proces rozpuszczania metali. Najczęściej widzimy go poprzez purpurowe ślady inaczej krwawienie. Ważne! Nie pozwól by produkt wysechł, pilnuj całego procesu. 

4

Ostatnim procesem jest osuszenie lakieru. Używamy do tego ręczników typu Flufy lub Wafel. Pamiętaj jeżeli masz możliwość osuszania lakieru powietrzem wykorzystaj to. Osuszanie powietrzem jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które zminimalizuje ryzyko zarysowania, które najczęściej powstaje przy tej czynności. Ważne! Przed przystąpieniem do osuszania sprawdź dokładnie ręcznik czy nie posiada zanieczyszczeń.

Pamiętajcie, że! Nie myj samochodu w słońcu, znajdź kawałek cienia lub zadaszenia. Nie aplikuj nic na rozgrzane felgi czy karoserię. Nie pozwól zastygnąć żadnej chemii na karoserii czy felgach. Wszystkie niezbędne produkty możecie zakupić w naszym sklepie. Natomiast jeżeli nie macie czasu na rutynową pielęgnacje swojego samochodu zostaw to nam. Umów dogodne terminy z nami w kalendarzu, a my wykonamy resztę.

Masz Pytania?
Skontaktuj się z nami.

Adres

Czyżowice 44-321
ul. Wiejska 15

Telefon

664-023-047

email

biuro@mikacardetailing.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek/Piątek: 9.00 do 17.00
Dostosujemy godziny spotkań do indywidualnych potrzeb klienta.

Zamknij menu