664-023-047 biuro@mikacardetailing.pl

Czego unikać podczas dbania o auto?

W tym artykule opiszemy wam kilka najważniejszych zasad podczas dbania o swój pojazd. Każdy pasjonat, fan motoryzacji, lub osoba patrząca perspektywicznie w przyszłość chce utrzymać lakier w swoim samochodzie w jak najlepszej kondycji by w móc się nim cały czas cieszyć lub w przyszłości podczas sprzedaży pojazdu nie stracić z tego powodu na wartości. Z pomocą przychodzi wam nasze Studio MIKA CAR DETAILING, które zdradzi wam kilka zasad pozwalających uniknąć kosztownych napraw czyli jak dbać o auto.

1

Używaj produktów wyłącznie zakupiony w profejsjonalnych sklepach z kosmetyką samochdową. Unikaj produktów marketowych. Dlaczego? Niestety często cena nie równa się jakość, dlatego jeżeli zakupicie produkt nieznanej marki nie możecie być pewni czy będzie on bezpieczny dla lakieru.  

2

Zawsze korzystaj podczas mycia pojazdu z wiadra posiadającego separator brudu!
Dzięki separatorowi spowodujecie, że piasek odseparowany z rękawicy podczas płukania osiądzie na dnie wiadra. Pamiętaj jeżeli możesz pozwolić sobie finansowo na zakup dwóch wiader to nie żałuj pieniędzy na ten wydatek. Dlaczego dwa? Ponieważ dwukrotnie zwiększacie usunięcie brudu z rękawicy i utrzymanie go na dnie wiaderka.  

3

Korzystaj z pianownicy! Jest to jeden z niezbędnych produktów w zestawie do dbania o powłokę lakierniczą pojazdu. Pianownica pomaga nam w pierwszych etapach mycia. Odseparowuje ona największe zabrudzenia dzięki czemu nie trafiają one na rękawice wiec zmniejszymy ryzyko zarysowania lakieru. 

4

Rękawica do mycia pojazdu.
Jeżeli posiadasz auto zabezpieczone folią ochronną, powłoką lub woskiem. To rozwiązanie jest tylko jedno rękawica z owczej wełny. Dlaczego? Ponieważ jest najbardziej delikatna i spowoduje mniejsze zarysowanie lakieru. Nie mówimy że rękawice z mikrofibry są złe lub gorsze. Jednakże z naszego doświadczenie w studiu Mika Car Detailing wiemy, że owcza wełna sprawdza się najlepiej.

5

Nie trzymaj kosmetyków w samochodzie.
Często spotykamy się podczas pracy z samochodami klientów z koszykami pełnymi ich produktów, które trzymane sa w bagażniku. Pamiętajcie, że nie ważne jaka chemia, każda musi posiadać odpowiednie warunki przetrzymywania. W lato tworzymy im saunę, a w zimie je mrozimy przez co zaczynają się rozwarstwiać. Jeżeli posiadasz dom trzymaj je w garażu w temperaturze powyżej 10 stopni, jeżeli mieszkasz w bloku to trzymaj je w piwnicy! Zawsze szukaj informacji na produkcie w jakich warunkach minimalnych musi być przetrzymywany produkt, lub dopytaj w sklepie

Pamiętajcie, że wszystkie niezbędne produkty możecie zakupić w naszym sklepie. Natomiast jeżeli nie macie czasu o rutynową pielęgnacje swoje samochodu zostaw to nam. Umów dogodne terminy z nami w kalendarzu a my wykonamy resztę.

Masz Pytania?
Skontaktuj się z nami.

Adres

Czyżowice 44-321
ul. Wiejska 15

Telefon

664-023-047

email

biuro@mikacardetailing.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek/Piątek: 9.00 do 17.00
Dostosujemy godziny spotkań do indywidualnych potrzeb klienta.

Zamknij menu