664-023-047 biuro@mikacardetailing.pl

Mycie Felg

Samo mycie felg w studiu MIKA CAR DEATILING dzielimy na dwa różne zadania. Mycie zewnętrzne i mycie wewnętrzne. Nigdy nie umyjemy dokładnie felgi wewnątrz nie ściągając jej z pojazdu. Jednakże mało kto z nas ma czas by ściągać cała felgę by dokonać pełnego jej umycia. Z pomocą przychodzą nam specjalistyczne narzędzia, które pozwolą większe możliwości umycia felgi bez jej sciągania. Przy zadbaniu o wasze felgi będzie wam potrzebne:

•Szczotka do felg
•Pędzel do felg.
•Odpowiednia chemia do róznego typu zabrudzeń.
Dodatkową pozycją jest deironizer

1

Prace zaczynamy od oceny zabrudzenia felgi i warunków atmosfercznych w których musimy pracować. Pamiętajcie, że jeżeli felgi są gorące to trzeba je najpierw ochłodzić. Nigdy nie nakładaj żadnych środków na gorący materiał.  

2

Jak w przypadku karoserii wspomagamy się aktywną pianą, o neutralnym PH, spłukujemy dużą ilością wody pod ciśnieniem. Działamy jak z karoserią. Zazwyczaj felga posiada na sobie sporą ilość opiłków metali z klocków hamulcowych więc kolejnym etapem jest spryskanie felgi deironizerem lub jeśli jest wolna od nalotu z klocków stosujemy płyn do felg.  Odczekujemy od 2 do 5 min w zależności od warunków, w których pracujemy. 

3

Następnie ruszamy zaaplikoany środek z zewnątrz za pomocą pędzla, później zamieniamy go na szczotkę do felg i wchodzimy nią w miejsca ciężko dostępne w środku. 

4

Po tym etapie spłukujemy felgi.
Jeżeli nadal pozostają zabrudzenia na niej warto wykorzystać innego rodzaju środki by ją doczyścić. np. szapon lub Tar&Glue w przypdku smoły/ asfaltu. 

Masz Pytania?
Skontaktuj się z nami.

Pamiętajcie, że! Nie myj samochodu w słońcu, znajdź kawałek cienia lub zadaszenia. Nie aplikuj nic na rozgrzane felgi czy karoserię. Nie pozwól zastygnąć żadnej chemii na karoserii czy felgach. Wszystkie niezbędne produkty możecie zakupić w naszym sklepie. Natomiast jeżeli nie macie czasu na rutynową pielęgnacje swojego samochodu zostaw to nam. Umów dogodne terminy z nami w kalendarzu, a my wykonamy resztę.

Masz Pytania?
Skontaktuj się z nami.

Adres

Czyżowice 44-321
ul. Wiejska 15

Telefon

664-023-047

email

biuro@mikacardetailing.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek/Piątek: 9.00 do 17.00
Dostosujemy godziny spotkań do indywidualnych potrzeb klienta.

Zamknij menu